Organizacja Projektująca (DOA) - ALL4JETS

Organizacja Projektująca (DOA)

Jesteśmy w trakcie organizowania pierwszej w Polsce Organizacji Projektującej Part 21, projektującej i zatwierdzającej w imieniu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego EASA małe modyfikacje i naprawy samolotów dowolnego typu o masie startowej powyżej 5700 kg.

Specjalnością ALL4JETS będzie wspieranie organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu oraz organizacji obsługowych w kraju i za granicą w zakresie projektowania i zatwierdzania małych napraw i modyfikacji:

  • Elementów wyposażenia wnętrza
  • Struktury płatowca

Będziemy również projektowali i zatwierdzali zmiany szaty graficznej samolotu oraz aranżacji wnętrza.

Wydawane przez nas biuletyny modyfikacyjne będą dostarczane wraz odpowiednimi zmianami do dokumentacji technicznej i operacyjnej statku powietrznego. Zestawy części potrzebnych do wykonania danej modyfikacji lub naprawy będą przygotowywane przez własną Organizację Produkującą zatwierdzoną wg wymagań EASA Part 21 Subpart G.

Najczęściej zadawane pytania

Każda modyfikacja dotycząca samolotu o masie startowej powyżej 5700 kg i nie przygotowana przez producenta samolotu wymaga zatwierdzenia wg przepisów Part 21. Dotyczy to zarówno samolotów wykorzystywanych do zarobkowego transportu pasażerów (np. Airbus A320 lub Boeing 787) jak też samolotów dyspozycyjnych lub prywatnych (np. Embraer Legacy lub Bombardier Challenger).

W przypadku napraw, zatwierdzenia wymagają tylko te naprawy, które nie są opisane w dokumentacji technicznej producenta samolotu lub nie zostały przez niego zatwierdzone w inny sposób.

Na chwilę obecną nie świadczymy takich usług. Niemniej jednak, z racji naszego doświadczenia, chętnie pomożemy w znalezieniu odpowiednio zatwierdzonej organizacji projektowej, pomożemy określić wymagania i zarządzić procesem przygotowania takiej modyfikacji oraz związanych z nią częściami.

Przewiń do góry